Copywriter

 

Czym zajmuje się copywriter? 

 

Twórca tekstów, człowiek od słowa, (nie)spełniony pisarz.

Jak by go nie nazywać, jedno jest pewne - copywriter współtworzy reklamę.

Sięga po sprawdzone techniki copywriterskie i ciągle uczy się nowych rzeczy.

Ma głowę pełną pomysłów, z których chętnie korzysta.

 

Do głównych zadań copywritera zalicza się przygotowywanie tekstów o charakterze reklamowym, które są publikowane na stronach internetowych, blogach, profilach firmowych w mediach społecznościowych i w innych miejscach w sieci. 

 

Internet, ale nie tylko

 

Rzecz jasna praca copywritera nie ogranicza się tylko do działalności w internecie. Copywriter zajmuje się także redagowaniem treści przeznaczonych do druku (ulotki, foldery reklamowe, oferty sprzedaży, prasa), namingiem (tworzenie nazw), a także obmyślaniem sloganów oraz scenariuszy reklam telewizyjnych i radiowych. Spektrum jego działania jest bardzo szerokie. 

 

Bądź widoczny w sieci

 

Na przestrzeni ostatnich lat, wzrosła liczba firm posiadających własną stronę internetową. Obecnie niemal każdy przedsiębiorca wychodzi z założenia, że "jeśli nie ma mnie w internecie, to nie istnieję". Dotyczy to zwłaszcza małych, lokalnych przedsiębiorstw, które stawiają pierwsze kroki w biznesie. Nie oznacza to jednak, że nie mając firmowej strony www, jesteśmy skazani na porażkę. Niemniej w czasach szybkiego rozwoju technologii i nowych mediów, posiadanie swojego miejsca w sieci pozwoli nam trafić z produktem czy usługą do szerszego grona odbiorców. 

 

Wyróżnij się!

 

Podobnie jak brak firmowej strony internetowej nie przesądza o porażce, samo jej posiadanie również nie gwarantuje, że z dnia na dzień zainteresowanie naszym produktem/usługą wzrośnie. Najważniejsze jest wyróżnienie się na tle konkurencji, dzięki skrojonemu na miarę contentowi. I tutaj z pomocą przychodzi copywriter, który przy użyciu atrakcyjnych treści przyciągnie uwagę potencjalnych Klientów. 

 

Podsumowując, dobry copywriter potrafi:

  • "wejść w buty" odbiorcy tekstu po to, aby lepiej poznać jego potrzeby
  • tworzyć treści przyjazne SEO (co jak co, ale od fraz kluczowych nie uciekniemy)
  • szybko i sprawnie wykonać wartościowy research na każdy temat